Srovnání hypoték

Srovnejte si hypotéky a ušetřete na úrocích

Nechte si poradit, ušetřit můžete přinejmenším desetitisíce korun. A na čem vlastně? Samozřejmě, hypotéka. Závazek na deset, dvacet, ale klidně i třicet let dopředu. I setina procenta na úrocích je docela zajímavá částka. Takže jak vlastně vypadá srovnání hypoték? Nemusíte se ničeho bát, je to zcela nezávazná nabídka – k ničemu se kliknutím plastového hlodavce neupisujete, všechno má ryze informativní charakter.

Úroková míra je rekordně nízko, ale…

Samozřejmě, dnešní hypotéky mají své úrokové míry opravdu proklatě nízko, což je na jednu stranu dobře, ale neměli byste se něčím podobným nechat snad nějak ukolébat. Každá desetina procenta hraje velkou roli a zavazujete se přeci k tomu, že budete splácet dlouhá léta obrovskou sumu peněz, která je druhdy i několikamilionová. V takovém případě musíte taktizovat, jak jen to jde. Uspořené finance se dají například vložit do vybavení bytu nebo domu. Rozhodně se však nevyplatí je házet jen tak do vzduchu, to by byl holý nerozum – a od toho jsou tu srovnávače, které pomohou a poradí, prostě označí, co je nejlepší nabídka na současném trhu.

Zajímavou alternativou je třeba hypotéka od České spořitelny! V čem konkrétně spočívá její výhodnost? A kolik si můžete půjčit, na jak dlouho a co dalšího se dá o této zavedené bance na tuzemském trhu v ohledu hypotečních nabídek říci? Tak například, úroky začínají těsně pod hranicí dvou procent, což je skutečně i na dnešní poměry hodně nízká cifra.

Splatnost až třicet let, hypotéka dvacet milionů

Teoreticky si můžete sjednat hypotéku až dvacet milionů korun, samozřejmě závisí vždy na hodnotě zastavované nemovitosti. A pozor, obvykle můžete dostat finanční hotovost maximálně do výše padesáti či třeba sedmdesáti procent tohoto bytu či domu – u České spořitelny je to při splnění určitých podmínek klidně i sto procent. Minimum je u České spořitelny pět set tisíc korun se splatností nejméně po dobu pěti roků. A jak dlouho je možné fixovat úrokovou sazbu? V horizontu jednoho až deseti let! Hypotéka je tedy dnes hodně výhodná záležitost, pořídíte si vlastní bydlení do budoucna také?