iPojištění

Pojištění je druhem finanční služby, který funguje na takovém principu, že pojištění platí pravidelné poplatky, díky kterým si dělá instituce rezervu. Z té jsou pak vypláceny náhrady škod, které jsou způsobeny pojištěným, nebo jeho potřeb. Lidé si tedy mohou pojistit například svůj majetek před vlivy, které ho mohou poškodit.

Povinné ručení od 105 Kč měsíčně! Online porovnání nejlevnějších nabídek!

Náhrada je pak vyplácena po prošetření případu pojišťovnou. Pokud proplácí pojištovna v plné výši pokrytí pojištění, vyplatí vám celou cílovou částku, kterou jste si při uzavírání smlouvy zvolili.Od její výše se pak odvíjí výše měsíčních poplatků, které zasíláte na účet pojišťovny.

Podle Evropské unie, ve která je Česká republika členem, se pojištění rozděluje na životní a neživotní, podle zákoníku na pojištění majetku, pojištění odpovědnosti a pojištění osob.

Na českém poli působí mnoho společností, u kterých si můžete pojištění uzavřít, nejznámějšími jsou: Allianz pojišťovna, AMCICO-AIG life – První Americko-česká pojišťovna, ČSOB Pojišťovna, Kooperativa, Generali pojišťovna, atd.

Pojištění je na dnešním trhu s pojištěními mnoho druhů, které se řadí do skupin již výše uvedených, například:

  • Úrazové pojištění – doporučuje se hlavně lidem, kteří se aktivně věnují některému sportu, či jsou jeho příjmy dokonce na příjmech ze sportu závislé – např. profesionální fotbalisté, atleti, apod.
  • Havarijní pojištění – zahrnuje s sobě například vyplacení škody způsobené na vozidlech po automobilové nehodě
  • Pojištění majetku – vztahuje se třeba na poškození majetku živelnými přírodními katastrofami (povodně, zemětřesení), nebo například při krádežích
  • Pojištění cestovní – pojištění uzavírající se vždy, když cestujete díky cestovní kanceláří do zahraničí, nebo jej můžete (při vyšší frekveci vašeho cestování) mít uzavřené celoročně
  • Životní pojištění – náhrada škody je vyplácena v případě trvalejší újmy na zdraví (některá životní pojištění v sobě zahrnují zároveň i pojištění úrazová) či při úrazu s následkem smrti. Je vhodné pro zajištění rodiny v případě tragické události a pro placení léčebných výloh například při trvalejším postižení člověka apod.

Každá pojišťovna se snaží nalákat co nejvíce zákazníků, a proto vymýšlí různé akce a výhody pro nově pojištěné. Často se stává, že rodičům volá pojiˇšťovací agent ještě před tím, než si své miminko odvezou z porodnice domů. Zde je nutné nepřistoupit bez rozmyslu na první nabídku, která vám bude poskytnuta, lepší je zvážit nabídky více pojišťoven a poté vybrat tu nejlepší.