Aukce půjček

Pokud máte zájem půjčit si peníze, není to dnes vůbec žádný problém. Stačí jen využít nějakou nabídku půjček, kterých je na tuzemském trhu skutečně přehršel. Jednou z těch zajímavějších možností je určitě takzvaná aukce půjček. Co že to vlastně je? Nebojte, vše v následujících řádcích přiblížíme a vysvětlíme.

O aukci půjček

Aukce půjček je v současné době dostupná na takzvaných aukčních portálech, které se v posledních měsících a letech množí doslova a do písmene jako houby po dešti. Vybrat si můžete nejen z půjček nebankovních společností, ale využít lze i nabídky soukromých investorů, kteří hodlají výhodně zužitkovat své volné finanční prostředky.

Aukce půjček

Aukční portály obvykle fungují na jednoduchém principu. Provedete triviální registraci na daném webu, načež se přidáte k probíhající aukci. Protože je tu k dispozici poměrně široká poptávka i nabídka, obvykle dostanete přesně takový produkt, o jaký máte v danou chvíli zájem.

Jak to tedy všechno přesně probíhá? Zadáte si požadavek, že byste rádi sjednali nějakou půjčku. Vyplníte krátký formulář, kde uvedete požadované náležitosti úvěru, přesně podle Vašich ideálních představ. Možný budoucí věřitel pak podá určitou nabídku, ve které zdůrazní hlavně, jaké záruky od dlužníka požaduje. A takovou nabídku si pak promyslíte – buď ji přijmete, nebo případně i odmítnete. Konkrétní kroky, za kterých dojde k finální verzi dohody, se pak portál od portálu určitým způsobem liší. Aby vše probíhalo podle představ obou stran, je důležitý i administrátor. Tento člověk totiž dohlíží nad celým portálem a jeho stabilní funkčností.

Výhody a nevýhody aukce půjček

Jaká je hlavní výhoda? Především velké množství různých nabídek, ze kterých si snadno vyberete ideální produkt. A to ať už budete chtít půjčku poskytnout, nebo si naopak nějakou sjednat, protože zrovna potřebujete rozjet podnikání, koupit auto nebo rekonstruovat byt. Nabídka je skutečně rozmanitá a vybere si snad naprosto každý.

Některé portály mají dokonce i precizní systém vyhledávání, který Vám umožní doslova během pár sekund najít ten nejlepší možný produkt. Je možné vyhledávat nejen podle okresu bydliště, ale i podle částky a tak dále. V určitých případech je dokonce možné vložit inzerci zdarma, abyste ušetřili za vstupní výdaje. Najdete i takové typy půjček, které jsou šité na míru konkrétním skupinám – studentům vysoké školy, lidem, kteří figurují z nějakého důvodu v registru dlužníků nebo těm, kteří nemohou prokázat pravidelný příjem. Tyto skupiny obyvatel mají bohužel hodně nízkou nebo žádnou bonitu coby možní klienti a v bance se půjčky určitě nedočkají, nebankovní společnosti je v mnoha případech také odmítají.

Nevýhodou aukcí půjček je možnost, že narazíte na někoho trochu méně poctivého. Nabídek je tu totiž obrovské množství, a pokud se rozhodnete dát šanci někomu nepříliš prověřenému, nemusíte kápnout takzvaně na dobrý obchod. Aukční portál jako takový nemůže z principu ověřit transparentnost každého ze svých klientů – ať už půjčku poptává nebo naopak nabízí. Pokud například nabídnete půjčku méně bonitním klientům, může být její splácení tak trochu na dlouhé lokty. Protože je ale vše podložené adekvátní smlouvou, můžete si být jistí, že danou částku získáte alespoň soudní cestou – leč může to také nějakou dobu trvat, než se dočkáte.

Servery, které poskytují aukce půjček

Na internetu je k dispozici spoustu serverů, které zabezpečují poskytování těchto aukcí. Pojďme si některé z nich blíže představit.

Prestito

Tento server je majetkem společnost HM Capital Partners. Jeho cílem je zabezpečit půjčku těm, kteří nemají dostatečnou bonitu pro banky nebo i nebankovní společnosti. Vyznačuje se transparentním jednáním a důrazem na stabilitu.

Poptávku nebo naopak nabídku si tu můžete vytvořit zcela zdarma. Pokud získáte serveru nové zákazníky, je možné získat zajímavou provizi. U Prestita si můžete vybrat z následujícího portfolia služeb – zprostředkování půjček, prověřování zájemců o úvěr v Centrální evidenci exekucí, právní asistence při vymáhání dlužné částky nebo daňové poradenství.

Bankerat

Bankerat patří mezi svého druhu největší aukční portály. Jedná se o příslib půjček bez skrytých poplatků s možností určit si podmínky přesně na míru Vašim požadavkům. Můžete tu zajímavě zhodnotit své finanční prostředky a nastavit vlastní kritéria půjčky. Výhodou jsou i pečlivé služby administrátorů.

Ti vedou záznamy o půjčkách, které jsou k dispozici oběma zúčastněným stranám. Pokud nastane nějaký problém – například není půjčka splacena včas – jsou možné telefonické nebo emailové upomínky. Pokud ani tohle nezabere, administrátor se postará o exekuční vymáhání dlužných peněz.

Burzauveru.cz

Burzauveru.cz nabízí komplexní služby pro zájemce o úvěr i investory. Výhodou serveru je intuitivní orientace, přehlednost a samozřejmě i jasně definované podmínky případné spolupráce, které se dozvíte pochopitelně před sjednáním určité dohody.