3 důležitá pravidla při výběru nebankovní půjčky

Před Vánocemi se hodí každá koruna, a nemusí to být jen na vánoční dárky. Možná se jen chcete mít o svátcích lépe, dopřát si výlet, lepší jídlo či cokoliv jiného. Nebankovní půjčka je řešení, které vám rychle nabídne několik tisíc korun zdarma. Aby to však nebyla „cesta do pekel“, musíte vzít v potaz 3 důležitá pravidla a jimi je při výběru půjčky řídit.

1. ověřte si licenci

Možná jste postřehli, že od prosince 2016 platí v České republice novela zákona o spotřebitelském úvěru. Jejím cílem je pročistit nebankovní sektor a de facto znemožnit podvodným subjektům, aby i nadále klamaly důvěřivé klienty. Novela například ukládá, aby si poskytovatel požádal o vydání licence u ČNB, každý také musí prokázat kapitál ve výši 20 000 000 Kč. Licence bude sloužit jako důkaz, že se jedná o seriózní firmu. Jestli firma o licenci požádala či nikoliv zjistíte online, a to na webu ČNB.

2. zjistěte si reference a členství

I přes přísná opatření se může stát, že v současné době ještě narazíte na neférovou firmu. Než ji s žádostí o půjčku oslovíte, zjistěte si o ní co nejvíce. Dobře vás nasměrují reference ostatních klientů, stačí se podívat do online diskuzí. Známkou kvality je, když má společnost členství v APNÚ. Je to Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů, která se snaží o zlepšování podmínek v nebankovním sektoru. Členové musí například dodržovat zvláštní etický kodex, skrze který se zavazují k poskytování férové nebankovní půjčky.

3. hledejte nabídku zdarma

Pokud nemáte s nebankovním půjčováním zkušenosti, hledejte nabídku půjčky zdarma. Oblíbené jsou například půjčky do výplaty od Via SMS s.r.o. Snadno si půjčíte až 8000 Kč na 30 dní a nezaplatíte ani korunu navíc. Je to perfektní příležitost, jak si fungování nebankovní půjčky vyzkoušet. Je také výhodou, že u Via SMS máte peníze na účtu i do několika minut.