Úvěr bez ručení

Jestliže jste v situaci, kdy máte čistou bankovní historii a nejste tedy nikde vedeni jako ti, kteří své půjčky spláceli pozdě či dokonce vůbec, vlastníte nemovitost a máte někoho, kdo by byl ochoten ručit, tak byste neměli mít se získáním půjčky problém a to nejen u nebankovního sektoru, ale také u toho bankovního. Mnohdy se však lidé nachází v takové situaci, kdy nedisponují ani nemovitostí, ani žádnými schopnými ručiteli a tudíž, i přesto, že by půjčku mohli splácet, jim bude žádost pravděpodobně zamítnuta. V tomto se však poskytovateli půjčky nelze na druhou stranu divit, neboť jen málo kdo by půjčil prakticky bez záruky peníze někomu cizímu.

Půjčka

Samozřejmě, i zde se dají udělat výjimky, které ovšem doprovází mnohdy tvrdé podmínky. Ty mohou být v podobě krátké doby splatnosti, velmi vysokých úroků či žadatel o půjčku musí být naprosto bezproblémovým klientem, kdy již alespoň jednu půjčku včas a řádně splatil.

Jestliže bude žádost o půjčku schválena, tak výše úroků a splátek, doba splacení a ostatní nezbytné okolnosti budou určeny dle konkrétních podmínek a nelze je tedy napsat nijak obecně. Nejenže záleží na společnosti, která půjčuje, ale také je jasné, že k bezproblémovým klientům, kteří již mají bankovní historii, budou společnosti přistupovat lépe a budou se jim snažit poskytnout co nejlepší podmínky.

Naopak pro ty, kteří o půjčky žádají poprvé, budou podmínky mnohem těžší a na mnoha místech bude obtížné vůbec nějakou půjčku získat. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že pokud nemůže žadatel ručit žádným majetkem a nemá ani ručitele, půjčka mu sice může být odsouhlasená, ale bude se pravděpodobně jednat pouze o nějakou krátkodobou či s nepříliš výhodnými podmínkami. Proto se je potřeba připravit na vyšší splátky, neboť společnosti v tomto případě riskují a chtějí mít půjčku splacenou v co nejkratším možném intervalu.