Je možné se živit obchodováním binárních opcí?

Binární obchodování opcí se těší stále větší popularitě, která konkuruje dlouhodobě zavedeným investičním nástrojům. Protože pro mnohé bývá vstupní branou do burzovního obchodování, je spojeno s mnoha otázkami.

Co jsou binární opce

Obchodování s binárními opcemi představuje tu nejjednodušší cestu pro finanční spekulace neboli snahu vydělat peníze na pohybu cen rozličných aktiv, jako jsou komodity, akcie nebo třeba kurzy měn.

Nejjednodušší cestou je proto, že odpadá mnoho proměnných, kterým jinak obchodník čelí. Například není třeba uvažovat, kdy z obchodu vystoupíme a za jakých okolností, to je dáno předem.

U binárního obchodování je naším úkolem správně předpovědět, zda bude za určitou dobu cena podkladového aktiva výš nebo níž, to je vše.

Podmínky pro obchodování

Tento speciální druh opcí je nejen jednoduchý na pochopení, ale zároveň i dostupný. Vyzkoušet si vše bez rizika je možné na testovacím účtu, zatímco reálné účty nabízí celá řada brokerů.

Minimální vklad na účet začíná už na deseti dolarech, zatímco minimální obchod je jeden dolar. Podmínkou pro založení účtu samozřejmě je minimální věk 18 let.

Výše výdělků

Zásadní otázka, kterou si klade snad každý začátečník, se týká potenciálních výdělků, na které lze při binárním obchodování dosáhnout.

Kvůli řadě podvodných nabídek má však řada začínajících obchodníků přehnaná očekávání. Věří, že se vkladem 100 dolarů na účet můžou během měsíce vydělávat víc než v zaměstnání. To je ale extrémně nepravděpodobné.

V první řadě je třeba si uvědomit, že burzovní obchodování je riziková činnost, která může přinést nejen výdělky, ale také ztráty. Navíc většina lidí, která takové obchodování zkusí, prodělává, viz. statistiky.

Abyste se dostali do menšiny, která vydělává, musíte udělat několik důležitých věcí. Nesmí vám být cizí vytrvalost, trpělivost a úsilí. To vše musíte věnovat stavbě robustní strategie, která vám dlouhodobě přinese statistikou výhodu, jež bude znamenat zisky.

U tohoto druhu opcí stačí se soustředit na vstupy do obchodů, budete tedy hledat situace, které vám přinesou potřebnou pravděpodobnost cenového pohybu určitým směrem.

Jakmile budete dosahovat potřebné úspěšnosti, výše výdělků je pak otázkou matematiky. Na základě maximální investice, vaší úspěšnosti a frekvence obchodů si snadno spočítáte, kolik můžete vydělávat.

Úspěšní obchodníci se binárními opcemi živit samozřejmě můžou, platí to pro všechny investiční nástroje.

Není to pro všechny

Představa živit se obchodováním binárních opcí z pohodlí domova je samozřejmě velmi lákavá, ale je nutné dodat, že tato činnost není pro všechny. Finanční investice vyžadují určitou sadu vlastností, které buď člověk má, nebo si je vypracuje.

Pro mnoho lidí však zůstanou nedosažitelné, což nutně nemusí být nic špatného. A proto není žádnou ostudou, pokud se po testování na cvičném účtu na základě svých výsledků rozhodnete, že budete dělat něco jiného.