Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti?

Ceníte si svůj domov a bojíte se, že budete muset řešit nepříjemnou situaci v podobě vykradení nebo následků živelné pohromy? Váš život se může změnit naruby ze dne na den, ale díky vhodně zvolenému pojištění majetku o střechu nad hlavou nepřijdete. Negativní dopad nešťastných událostí zmírní pojištění domácnosti a nemovitosti.

Někteří zájemci o pojištění majetku zaměňují dva zdánlivě podobné produkty. Pojištění domácnosti však není to samé jako pojištění nemovitosti. Máte v tom zmatek i vy? Pak vězte, že mít pojištěnou nemovitost neznamená, že se pojistné krytí vztahuje i na vybavení domácnosti.

Na co se vztahuje pojištění domácnosti?

Pojištění domácnosti slouží k ochraně movitých věcí – součástí vnitřního vybavení – před zničením nebo krádeží. Příkladem vybavení může být elektronika, nábytek, oblečení, šperky, finanční hotovost nebo věci osobního charakteru. Pokud si stále nejste jistí, co všechno pojištění domácnosti zahrnuje, představte si vaši domácnost otočenou vzhůru nohama. Všechny věci, které se „vysypou“, mohou být chráněny pojištěním domácnosti. Pro jistotu si raději důkladně pročtěte pojistnou smlouvu a podmínky.

financ-cz_online_ergo_cz_01

Co chrání pojištění nemovitosti?

Byt, rodinný dům, bytovka, rekreační objekt, ale i garáž – tyto a další stavby spolehlivě ochrání pojištění nemovitosti. Pojišťovna vám proplatí škody způsobené na stavbě a s ní pevně spojených stavebních součástech. Co si pod nimi představit? Například radiátory, střechu, podlahu, okna apod. V základu získáte pojištění proti škodám, které způsobí požár, povodeň, pád stromu, krupobití a některé další živly. Zároveň také ochranu proti odcizení krádeží nebo vloupáním.

financ-cz_online_ergo_cz_02

Pokud vás zajímá, kolik by vás stálo komplexní pojistné krytí, využijte kalkulátor pro online pojištění domácnosti.